Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google?

Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google?

Wyświetlanie w wynikach wyszukiwania w Google jest możliwe, dopiero wtedy, gdy roboty wyszukiwarki trafią na Twoją stronę www.. Wyświetlanie w wynikach wyszukiwania w Google jest możliwe, dopiero wtedy, gdy roboty wyszukiwarki trafią na Twoją stronę. Czasem może to długo trwać, dlatego istnieje możliwość dodania strony do Google we własnym zakresie. Zobacz jak samodzielnie zindeksować witrynę.

Codziennie użytkownicy publikują tysiące strony internetowych. Każda z nich może mieć jakąś wartość, dlatego Google chce dodać wszystkie z nich do swojego zbioru. Proces ten jest automatyczny i przy domyślnych ustawieniach indeksowania, Google prędzej czy później doda Twoją stronę do swojego indeksu. Jednak powstających stron jest tak dużo, że czasem może minąć nawet kilka miesięcy, zanim Google zauważy Twoją witrynę i ją doda. Dlatego warto znać techniki, które mogą przyczynić się do szybszego indeksowania stron przez Google.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tem
ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud
ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

-Rosalina Pong,
Po co dodawać stronę do Google?
Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Bez dodania strony do Google Twoja witryna nie pojawi się jako wynik wyszukiwania na żadne zapytanie. Wyszukiwarka musi najpierw poznać Twoją stronę, zaznajomić się z jej treścią i ocenić jej wartość dla osób pytających. Dopiero po przeanalizowaniu zasobów Twojej witryny, Google będzie mogło pokazywać ją na różne zapytania. Podczas gdy wpisujesz do wyszukiwarki dane zapytanie, Google szuka adresów URL (konkretnych podstron), które najlepiej na nie odpowiadają i są najbardziej wiarygodne. Wyszukiwarka nie szuka jednak informacji w całym internecie, używa do tego jedynie własnych zasobów. Dlatego Twoja strona musi zostać przeskanowana przez roboty Google w celu jej oceny. Czym jest indeksowanie strony? Google nieustannie skanuje zasoby internetu w poszukiwaniu wartościowych informacji (takich, które mogą się przydać osobom wpisującym zapytania). Odbywa się to za pomocą robotów crawlujących (GoogleBot), które czytają wszystkie strony, które odwiedzą. Roboty te, poruszają się po stronach, używając linków. Trafiając na Twoją witrynę, GoogleBot użyje menu, aby wejść na każdą podstronę w poszukiwaniu różnych informacji. Każda podstrona jest oceniana w ułamku sekundy. Jeśli jej treści okażą się wartościowe, Google doda je do własnego indeksu. Dzięki temu będzie można znaleźć Twoją stronę, wpisując zapytania związane z informacjami na niej zawartej. Proces decydowania o wartości strony i dodawania jej do indeksu Google nazywany jest indeksowaniem. Strona, która nie przejdzie przez ten proces, nigdy nie pojawi się w Google jako wynik wyszukiwania.
Zgłaszanie strony do Google
Musisz pamiętać, że nie zawsze zgłaszanie strony do Google będzie potrzebne. Wyszukiwarka prawdopodobnie z czasem trafi na Twoją stronę, na przykład gdy inna witryna doda link do Twojej strony. Ogólnie jeśli zaczniesz promować swój biznes, Google to zauważy i zainteresuje się Twoją stroną. Ręczne dodawanie strony do Google jest przydatne, gdy chcesz przyspieszyć cały proces i zmusić wyszukiwarkę do szybkiego dodania strony do indeksu.
 
Dodawanie do Google jednego adresu URL
Najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem na dodanie do indeksu pojedynczego adresu URL (podstrony), jest użycie narzędzia Google Search Console. Jeśli zweryfikowałeś już swoją domenę, wystarczy, że wkleisz interesujący Cię adres w pasek wyszukiwarki dostępny w GSC.

Leave A Reply

  • 184/A, Newman, Main Street Victor
  • info@examplehigh.com
  • 889 787 685 6